Atrakcyjność turystyczna

Posted by admin | Bez kategorii | czwartek 25 Marzec 2010 08:35

Karpacz to typowa miejscowość turystyczno- wypoczynkowa. Codziennie przez to nieduże miasteczko położone w cieniu Śnieżki w dolinie Łomnicy przeciągają się tłumy rodzimych turystów i cudzoziemców. Tak liczne rzesze Karpacz przyciąga do siebie za sprawą niebywale pięknej rzeźbie terenu oraz licznych atrakcji turystycznych. Różnorodność atrakcji sprawia,
że Karpacz jest miastem wyjątkowym i atrakcyjnym o każdej porze roku. Miłośnicy spotów zimowych, historii czy mocnych wrażeń – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do najcenniejszych historycznych atrakcji tego miasta z pewnością należy Świątynia Wang – położona w Karpaczu Górnym na wysokości 885 m n.p.m.. Świątynia pochodzi z XII wieku z miejscowości Vang
w Norwegii i stanowi bezcenny i niezwykły przykład sakralnego budownictwa norweskiego. Ciekawostką jest fakt, że świątynia została zbudowana na wzór łodzi Wikingów i do jej budowy nie zużyto ani jednego gwoździa.
Muzeum Zabawek w Karpaczu to kolejna niezwykle ciekawa atrakcja tego miasta. Muzeum zostało powołane do życia dzięki mieszkańcom Karpacza w 1995 roku po tym jak rok wcześniej Henryk Tomaszewski (twórca Wrocławskiej pantomimy) podarował gminie swoja kolekcję zabawek, na której w głównej mierze opiera się dzisiejszy zbiór ponad 2000 eksponatów. Muzeum Zabawek to miejsce, które zachwyci każde dziecko, a dorosłych przeniesie do beztroskiego świata dziecięcych marzeń.
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu stanowi punkt wyjścia w poznaniu rejonu Karkonoszy. Niezwykle bogata i ciekawa ekspozycja powala na szczegółowe poznanie tego miejsca. Tu znajdują się eksponaty związane z początkowym rozwojem najważniejszych aspektów miasta: turystyki, sportu i ochrony środowiska.
Kolejną atrakcją Karpacza , której ominąć nie można jest Centrum Rekreacji i Sportu Kolorowa
z osławionym całorocznym torem saneczkowym. Ta atrakcja z pewnością przypadnie do gustu młodszym turystom i miłośnikom mocnych wrażeń.

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.